Štítky

, , , ,

Lucie na vystave s doprovodemBylo by moc odvážné očekávat, že vše proběhne stejně jako poprvé. Nebylo ani nemohlo to tak být. I přesto, že z pochopitelných důvodů bylo vše jinak, Lucie situaci zvládla a opět dokázala překvapit. V den vernisáže se byla seznámit s prostředím Galerie Černá linka, prošla a prohlédla si svým způsobem i celou výstavu. Vysoké stropy, dlouhé přeplněné chodby, těsný výtah a davy lidí, spěchajících sem a tam Lucku po půl hodince přítomnosti přestaly bavit. Vzala na vědomí, kde že to nejstarší sestra studuje, nicméně konstatovala, že se jí tam nelíbí.

Přesto se odpoledne těšila. Docela si užívala i dosti hlučný hudební doprovod křižanovských hudebníků, jistila si sice uši, ale vlnila se do rytmu písniček. Těšně před slavnostními proslovy zavelela k odchodu domů. Bez křiku, afektů, prostě konstatovala, že to stačí a chce domů. Začíná jasně formulovat svoje pocity a přání! Co víc si přát?!

Výstava má v procesu sebeuvědomování Lucie i uvědomování si proměnlivosti obsahu pojmů nedocenitelný význam. Výstava – stejný pojem, pokaždé jinde a jinak, s jinými lidmi. Jediná spojnice – stejný lektor a Lucčiny obrázky. Pochopit tyto proměny Lucii pomáhá právě tento blog. Je dokumentací proměnlivosti života, která je právě pro lidičky s autismem, toužící po stálosti, předvídatelnosti ukotvené v neměnnosti, tolik matoucí.

Vystavovat Lucii umožnili a mediálně podpořili:

Hudební škola a kulturně vzdělávací centrum Bandista

Mgr. Pavel Sochor, Ph.D. – lekor a kurátor výstavy

Kateřina Pustinová

ÚSP Křižanov

Katedra VV PdF MU

GAUTE

Tereza Vlčková

Dan Pospíšil

ČR Brno

Rádio Proglas

Rádio Petrov

Velká Epocha

Helpnet

Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty – pozvánka

DĚKUJEME

o vernisáži napsaly

Internetové noviny Velká Epocha: „Výstava Tajnosti duše nahlíží do světa klientů sociální péče“

Reklamy